JAK VZNIKAJÍ CESTOVATELSKÉ KOMPLETY U PSí HUBÍKA? - 1. díl

6988_02.jpg - PSí Hubík

Pojďte s námi nahlédnout, jak vznikají oděvy postavené na poctivém řemesle. Je to příběh šikovných českých rukou založený na mnohaletých zkušenostech našich techniků a švadlen. Celý proces vývoje nového produktu včetně jeho zkoušení trvá jeden rok, a my vám ho nyní rádi ve třech dílech přiblížíme.

 

1. díl - Návrh funkčního designu a volba materiálů  

Na výrobních prodejnách PSí rádi nasloucháme našim zákazníkům. Takto se dovídáme jejich příběhy, a také přání. Kolekci pak navrhujeme s ohledem na tyto praktické zkušenosti.

Na začátku vzorování cestovatelského kompletu je tedy zadání ze strany zákazníka. Tvorbu modelu nejvíce ovlivňují klimatické podmínky, do kterých je oděv určen. Při vzorování bundy PULA a kalhot LIM byl požadavek: jet za jakéhokoliv počasí, hlavně v dešti nezastavovat na oblékání nepromoků. Mít možnost jednoduchého ovládání větších větracích panelů na bundě i kalhotách ideálně i za jízdy v rukavicích. Možnost vyjímatelné oteplené vložky, outlast podšívku pro vyrovnání krátkodobých výkyvů teplot. Oblečení chceme přiléhavé, vybavené kvalitními chrániči, spínací k sobě zipem v zádech. Kapsa na camelbag výhodou... .

Dle zadané specifikace pak konstruktér navrhuje design, který musí optimálně skloubit s funkčností oděvu a ideálně nadčasovým střihem. Zohledňuje požadavky na použití jak při krátkých, tak dlouhých cestách, jednoduché ovládání a následnou údržbu. Model musí být „in"! A tak vznikají první návrhy. 


Dalším požadavkem je maximální pasívní bezpečnost, tedy především být viděn. Tento prvek řeší retroreflexivní aplikace vhodně umístěné na oděvu, které odráží světlo. Než se najde ten správný tvar, to někdy chvíli trvá. 


A když nám to nestačí, doplníme oděv aktivním světelným zdrojem Scilif, který skvěle pomůže za zhoršených podmínek viditelnosti, a především za mlhy. Bonusem je, že si s ním můžeme posvítit jako s baterkou třeba i ve stanu.


Výběr materiálů musí ladit nejen oku, ale také požadavkům na pevnost, oděruvzdornost, stálobarevnost, odolnost proti UV záření atd. 


Posledním krokem v pořadí navrhování, ale z pohledu bezpečnosti krokem prvním, je osazení chrániči. V této části se snažíme nejen splnit požadavky norem, ale jít podstatně dál, aby oděv co nejlépe svého uživatele ochránil. 

Ve 2. dílu se dozvíte, jak probíhá konstrukce a výroba modelu